Warning: getimagesize(/home/kuras/domains/chomiks.com/public_html/chomiks/wp-content/uploads/2015/11/logo.png) [function.getimagesize]: failed to open stream: No such file or directory in /home/kuras/domains/chomiks.com/public_html/wp-content/themes/bridge/title.php on line 85

Serwis Chomiks.com powstał zaraz po wyborach prezydenckich w 2005 roku. Na początku miał to być niewinny projekt – polityczny happening, który bardzo szybko rozrósł się do poziomu regularnie tworzonego, codziennego komiksu sieciowego.

Początkowe reakcje były różne – od skrajnego zachwytu po grożenie śmiercią i posądzanie o związki autora z terrorystami, czerwoną zarazą, liberalną stęchlizną oraz promowaniem tzw. ‚kultury gejowskiej’ oraz stawaniem w obronie feministytek (Pani Kazimiero, naprawdę!).

Obecnie po licznych występach w mass mediach chomiks.com traktowany jest (obok spieprzajdziadu.com :) jako dyżurny „opozycjonistyczny” serwis mediów elektronicznych.

Ciekawostką jest to, że w zasadzie poza partiami prawicowymi wszystkie inne chętnie się podłączają pod linie propagowaną ustami chomików. Pochlebne wpisy znajdują się na forach PO, SLD, PSL a nawet Samoobrony.

Autorem serwisu jest Artur Kurasiński – warszawiak z przyzwyczajenia. Okazjonalny sybaryta, amator płci wręcz przeciwnej, miłośnik szybkiej kuchni, szybkich kredytów i wolnych weekendów. Zapalony miłośnik piłki nożnej (ulubiona drużyna: brak), komiksu, sztuk wyzwolonych oraz wszystkich przejawów kreatywności w życiu (łącznie z kreatywną księgowością).

chomiksy_wszystkie